افتتاح حساب بانکی بین المللی در عمان

افتتاح حساب بانکی بین المللی در عمان:

در کشور عمان بانک ها به سه دسته بانک های ملی، بین المللی و تخصصی تقسیم می شوند. مهمترین مسئله برای افتتاح حساب در بانک های عمان برای شهروندان خارجی داشتن اقامت این کشور است. افراد وابسته به شخص اصلی، یعنی همسر و فرزندان وی، با اجازه او می توانند برای افتتاح حساب اقدام نمایند.

انواع حساب بانکی در عمان:

در کشور عمان 17 بانک ملی، بین المللی و تخصصی وجود دارد. تمامی بانک های عمان زیر نظر بانک مرکزی این کشور هستند و نظارت بر اوراق قرضه، بهره و سایر مسائل عمومی به عهده بانک مرکزی عمان است. حساب های بانکی انواع مخلتفی دارد که در ادامه انواع حساب های بانکی در کشور عمان را توضیح خواهیم داد. در عمان حساب های بانکی به دو دسته حساب های جاری و حساب های پس انداز تقسیم می گردد.

حساب های جاری

حساب های جاری این امکان را به شخص می دهد تا هر زمان بخواهد مبلغی به حساب واریز یا برداشت کند. شهروندان خارجی با افتتاح حساب جاری می توانند یک کارت بانکی و چک نیز دریافت کنند. در کشور عمان بسیاری از کسبه تمایلی به دریافت چک ندارند و بیشتر ترجیح می دهند مبلغ دریافتی را به صورت نقد بگیرند. البته شهروندان خارجی مقیم عمان برای پرداخت هزینه های خدماتی مانند فیش های برق، آب و… می توانند از چک استفاده کنند.

حساب های پس انداز

حساب های پس انداز برای افرادی مناسب است که می خواهند مبالغی را به صورت بلند مدت در بانک نگه دارند. معمولا حساب های پس انداز در عمان بسته به نوع بانک و نوع حساب چند درصد سود به شخص می دهند.

در کشور عمان بانک های زیادی وجود دارد که شهروندان خارجی برحسب نیازشان می توانند در یکی از این بانک ها حساب باز کنند. در ذیل اسامی برترین بانک های عمان آمده است.

بانک مسقط- بانک ملی عمان- بانک ظفار- بانک اسلامی علیز- بانک بیروت عمان- بانک عربی عمان- بانک HSBC-بانک AHLI

مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب:

عکس استاندارد متقاضی- مجوز اقامت در عمان  -پاسپورت متقاضی

 

برای مشاوره تخصصی افتتاح حساب در عمان با ما تماس بگیرید.
02146136754
فهرست